Nápověda - instalace

Požadavky na HW, SW

Je vyžadován operační systém Windows XP Service Pack 2 a vyšší nebo Windows Vista. Při vypnutí animací v nastavení programu běží program rozumně na jakémkoliv počítači schopném provozovat zmíněné operační systémy. Při instalaci na Windows XP dojde v případě potřeby k instalaci prostředí .NET Framework 3.0.

Instalace

Instalace probíhá přímo z webových stránek projektu, které jsou dostupné na adrese http://marias.aspweb.cz. V sekci Stáhnout lze najít instalační soubor setup.exe. Po spuštění instalátoru budete upozorněni, zda opravdu chcete instalovat aplikaci neznámého vydavatele, potvrďte kliknutím na Nainstalovat. Na systému Windows XP může dojít před samotnou instalací programu ještě k instalaci běhového prostředí .NET Framework 3.0. Bez přítomnosti tohoto prostředí nebude program fungovat! Při prvním spuštění program vyžaduje potvrzení licenčního ujednání.

Jak rychle začít po instalaci

Pokud nechcete studovat celý tento návod a znáte pravidla mariáše můžete rychle začít tak, že si spustíte okno Nastavení, kde nastavíte Vaše jméno a jména protihráčů. Následně kliknutím na Pravidla pro nové hry otevřete okno, kde nastavíte pravidla podle Vašich zvyklostí. Výchozí nastavení pravidel a cen her odpovídá oficiálním pravidlům podle Českého svazu mariáše. Vše potrvdíte stiskem OK a po kliknutí na tlačítko Nová hra můžete začít ihned hrát.